Грижа Шморля

Після проведення магніто-резонансної томографії (МРТ) та встановлення діагнозу пацієнти запитують: «Що таке грижа Шморля?» Цей рентгенологічний термін вперше був введений в обіг німецьким вченим і медиком Християном Шморля в 1927р. Грижа Шморля є результатом продавлювання хрящової тканини замикальних пластин в губчасту кістку, тобто всередину тіла верхнього, або нижнього хребця. Виявляють їх рентгенологічно, за допомогою комп’ютерної томографії (КТ), або магнітно-резонансної томографії (МРТ). Ці грижі небезпечні тим, що з часом в них може провалюватися міжхребцевий диск, що призведе до порушення його функціонування. При гострому больовому синдромі грижа практично не піддається медикаментозному лікуванню. Оперативне втручання ризиковане.

Наведу лише один приклад. На прийомі чоловік, років сорока, скаржився на тахікардію, болі під лопаткою. Дослідження МРТ показали грижу Шморля хребця грудного відділу хребта 4-5 мм. Неозброєним оком було видно значне ущільнення хребців. Пацієнт розповідав, що протягом двох років лежав урізних лікарнях, а результатів лікування не було. Операцію робити не наважився, періодично викликав «швидку допомогу».

За моєю методикою і за допомогою витяжного пристрою із застосуванням петлі Гліссона мій пацієнт після восьми лікувальних процедур був повністю здоровий. Таких прикладів можна навести чимало. Багато хворих потребують кваліфікованої допомоги, а це говорить про те, як важливо створити клініку для лікування за моєю методикою. Застосовуючи свою установку Гарпет з напрацьованими дихальними вправами та іншими методами, я доводжу, що грижа Шморля лікується